Første gang på Klatreverket

Klatreverket i Oslo har 3 sentere. Du finner oss på Klatreverket Torshov, Grünerløkka (Løkka), og Bryn.

Kart

Klatreverket Torshov har alt – tauklatring, autobelay og buldring. Senteret passer bra for klatrende familier. 

Familiebillett

For “klatrefamilier” på besøk i Oslo, er dette en super sommer-deal. Merk at det IKKE er bra klatretilbud på Autobelay til barn under 10 år på Klatreverket i Oslo.

NOK 490,- Familiebillett

1 billett med 4 passeringer og leie av utstyr inkludert.
Billetten er gyldig i én dag frem til 1. september

Alle får klatre

Du trenger ikke erfaring med klatring fra før. Alle kan buldre og bruke autobelay (selvsikring) uten å bestille et klatrekurs. Om du vil ha en skikkelig introduksjon har vi Prøv klatring hver lørdag.

Første gang du bruker autobelay, må du lære å sette på klatresele riktig og å bruke selvsikring korrekt. Si ifra i resepsjonen, så hjelper vi deg.

Vil du klatre med tau, må den som sikrer ha Brattkort.

Klatreverket arrangerer klatrekurs hver uke der du lærer det som trengs for å sikre på tau, buldre samt å bruke autobelay.

På Norges Klatreforbund sine nettsider kan du lese mer om sertifisering og alle Brattkortene.

3 klatresentere i Oslo

Klatring

Klatreverket Torshov

ligger sentralt på Myrens verksted. Senteret har tauklatring, autobelay og buldring fordelt i 3 etasjer.

Tau og buldring på Torshov >

Klatring

Klatreverket Løkka

ligger sentralt på Grunerløkka. Her kan du buldre og trene i mange ulike systemvegger.

Buldring på Løkka >

Klatring

Klatreverket Bryn

ligger rett ved Bynseng T-banestasjon. Her kan du buldre og trene i systemvegger.

Buldring på Bryn >

Klatring i fokus

Vi har det beste klatretilbudet til både nybegynnere og erfarne. Klatreverkene i Oslo er eid og drevet av klatrere og det er aktive klatrerne som blir tatt aller best vare på. Selve klatringen er alltid i fokus.

Vi har ikke et utviklet tilbud for mindre barn – Klatreverket er et farlig sted å leke. Sentrene er ikke glansede og kalkfrie av typen du kan finne i utlandet (som retter seg mest mot ikke-klatrere).

Vanskelighetsgradene på klatringen vår er kjent for å være “solid” uansett nivå. Vi vil lage klatreutfordringer for alle. Premien er mestringsfølelsen når du klarer utfordringen. Du finner nye måter å bruke hele kroppen på og kommer til topps! Vi klatrer ikke fordi det er lett, men fordi det er vanskelig og gøy.

Klatreverket i Drammen og Kristiansand

Klatreverket i Drammen har både tauklatring, buldring og autobelay. I tillegg er det spesielt tilrettelagt for barn. Senteret i Kristiansand har også tauklatring, buldring og autobelay. Klatreverkets kort er gyldig på alle senterene.